کسب رتبه برتر نمایشگاهی به مکین دریا قشم

شرکت مکین دریا قشم به عنوان یکی از شرکت های صنعتی تحت حمایت سازمان منطقه آزاد قشم با استفاده از فناوری 100 درصد ایرانی در کنار ساخت و تولید اسکله های فلزی، گامی مهم در حرکت به سمت بومی سازی اسکله های آلومینیومی و تامین نیازهای سازمان بنادر کشور برداشته به طوری که با این اقدام خود کشور را از واردات این گونه تجهیزات دریایی بی نیاز کرده است. وزیر راه و شهرسازی کشورمان در بازدید از چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته که 24 آذر ماه در تهران برگزار شد، رتبه برتر نمایشگاهی در بین شرکت های خصوصی را به شرکت مکین دریا قشم اهدا کرد.

به گزارش فرینا، محمد اسلامی در لوح سپاس اهدایی به مهدی زارع مدیرعامل شرکت مکین دریا قشم از حضور این شرکت در نمایشگاه یاد شده تقدیر کرده و با اشاره به ارزیابی انجام شده توسط گروه داوران این نمایشگاه، رتبه برتر غرفه در شاخص های تعیین شده این نمایشگاه را شایسته شرکت مکین دریا قشم دانسته است.

در بخشی از لوح سپاس اهدایی وزیر راه و شهرسازی خطاب به شرکت مکین دریا قشم آمده است؛ حمل و نقل به دلیل داشتن نقش زیربنایی، تاثیر فراوانی بر فرآیند رشد اقتصادی کشور دارد و برنامه ریزی برای ارتقای جایگاه کنونی این صنعت در کشور از گام های ضروری است که باید به آن توجه ویژه شود.

اسلامی همچنین تاکید کرده است که چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته، فرصتی ارزنده برای گفت وگو، تعامل، انتقال تجارب و ارزیابی عملکرد حوزه های حمل و نقل و تصویرسازی مطلوب از آینده بود که با مشارکت بخش های خصوصی و دولتی، مراکز علمی و پژوهشی، فضایی مناسب برای ارائه دستاوردها، فرصت های سرمایه گذاری، قابلیت ها و امکانات بالقوه و بالفعل در زمینه حمل و نقل را در معرض فعالان این عرصه قرار داد.

شایان ذکر است؛ شرکت مکین دریا قشم به عنوان یکی از مجموعه های صنعتی حوزه صنایع دریایی تحت حمایت سازمان منطقه آزاد قشم به همراه 385 شرکت حمل و نقل و صنایع دریایی و 76 شرکت حوزه دریایی از ایران و کشورهای عراق، ترکمنستان، پاکستان، عمان، آذربایجان، ترکیه و ارمنستان در چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته و پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران که از 24 تا 26 آذر ماه در مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار شد، حضور فعال داشت.

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم کسب این موفقیت را به مدیر عامل شرکت مکین دریا قشم و همکاران پرتلاش این مجموعه تبریک می گوید.

freena.ir/detail/54652

نقشی‌آفرینی منطقه آزاد قشم در رونق تولید و اقتصاد کشور

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمد‌مهدی برنجی با اشاره به فعالیت ۲۰شرکت تولیدی در حوزه ساخت تجهیزات دریایی در جزیره قشم بیان داشت: شرکت مکین دریا یکی از این شرکت‌های فعال است که موفق به ساخت و به آب‌اندازی ۶فروند اسکله شناور در مدت زمانی معادل هشت ماه و به ارزش ۳۶میلیارد ریال شده است.

وی ادامه داد: این اسکله‌ها از جنس فلز و دارای گرید‌A دریایی و به وزن ۳۳تُن، طول تقریبی ۲۰متر و عرض ۵متر و ارتفاع آب‌خوری معادل ۱٫۶متر دارند.

به گفته برنجی، این اسکله‌ها در ۶مرحله از مهرماه تا اردیبهشت‌ماه تحویل بنادر جاسک، لنگه، اسکله مسافربری شهید حقانی بندرعباس، چارک، اسکله مسافربری شهید ذاکری قشم و لاوان شده‌اند.

مدیر صنعت معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم بر فعالیت صنایع کشتی‌سازی و تجهیزات دریایی جزیره در جهت رونق تولید و اشتغال تاکید کرد و افزود: آخرین ساخته شرکت مکین دریا قشم، ۲۸اردیبهشت‌ماه از طریق اسکله بهمن جزیره قشم برای نصب در جزیره لاوان ارسال شد.

یادآور می‌شود، شرکت مکین دریا قشم از سال‌۱۳۹۶ با دریافت مجوز از منطقه آزاد قشم، در شهرک صنعتی طولا آغاز به کار کرده و هم‌اکنون برای ۵۵نیروی بومی جزیره اشتغال‌زایی نموده و با ساخت و صادر کردن محصولات خود، نقشی ارزنده در رونق اقتصاد و معرفی جزیره برعهده دارد.

لینک خبر/

« مکین دریا » حائز رتبه برتر نمایشگاه حمل‌و‌نقل شد

 تین نیوز

وزیر راه و شهرسازی با اهدای لوح سپاس از شرکت مکین دریا قشم به دلیل کسب رتبه برتر نمایشگاهی بین شرکت‌های خصوصی شرکت‌کننده در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌و‌نقل، لجستیک و صنایع وابسته تقدیر کرد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از دنیای اقتصاد، محمد اسلامی در لوح سپاس اهدایی به مهدی زارع مدیرعامل شرکت مکین دریا قشم از حضور این شرکت در نمایشگاه یادشده تقدیر کرده و با اشاره به ارزیابی انجام شده توسط گروه داوران این نمایشگاه، شرکت مکین دریای قشم را با توجه به شاخص‌های تعیین شده این نمایشگاه شایسته تقدیر دانسته است.

شرکت مکین دریا قشم به‌عنوان یکی از مجموعه‌های صنعتی حوزه صنایع دریایی تحت حمایت سازمان منطقه آزاد قشم به همراه ۳۸۵ شرکت حمل‌و‌نقل و صنایع دریایی و ۷۶ شرکت حوزه دریایی از ایران و کشورهای عراق، ترکمنستان، پاکستان، عمان، آذربایجان، ترکیه و ارمنستان است.

« مکین دریا » حائز رتبه برتر نمایشگاه حمل‌و‌نقل شد

دنیای‌اقتصاد – بندرعباس : وزیر راه و شهرسازی با اهدای لوح سپاس از شرکت مکین دریا قشم به دلیل کسب رتبه برتر نمایشگاهی بین شرکت‌های خصوصی شرکت‌کننده در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌و‌نقل، لجستیک و صنایع وابسته تقدیر کرد. محمد اسلامی در لوح سپاس اهدایی به مهدی زارع مدیرعامل شرکت مکین دریا قشم از حضور این شرکت در نمایشگاه یادشده تقدیر کرده و با اشاره به ارزیابی انجام شده توسط گروه داوران این نمایشگاه، شرکت مکین دریای قشم را با توجه به شاخص‌های تعیین شده این نمایشگاه شایسته تقدیر دانسته است. شرکت مکین دریا قشم به‌عنوان یکی از مجموعه‌های صنعتی حوزه صنایع دریایی تحت حمایت سازمان منطقه آزاد قشم به همراه ۳۸۵ شرکت حمل‌و‌نقل و صنایع دریایی و ۷۶ شرکت حوزه دریایی از ایران و کشورهای عراق، ترکمنستان، پاکستان، عمان، آذربایجان، ترکیه و ارمنستان است.

https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3608937

حضور قدرتمند مکین دریا قشم در نمایشگاه دریایی بندر عباس iranimex

به گزارش خبرگزاری برنا؛ شرکت فنی ـ مهندسی و بازرگانی “مکین دریا قشم” به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه انتقال فن آوری های روز دنیا در زمینه تجهیزات و زیرساخت های دریایی و ساحلی، آخرین دستاوردها و توانمندی های خود را در زمینه توسعه و اعتلای صنایع دریایی ایران در بزرگ ترین غرفه این نمایشگاه به شرکت کنندگان داخلی و خارجی ارائه کرد.

در سال های اخیر در سواحل مختلف جهان، استفاده از اسکله های شناور به جای اسکله ها و موج شکن های ثابت به دلیل ارزان تر بودن، رایج شده است.

شرکت “مکین دریا قشم” با تولید انواع اسکله های شناور آلومینیومی، فولادی و بتنی در راستای عمل به فرمان مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی به بی نیازی کشور در  این حوزه هزینه بر، کمک شایانی نموده است. اصلی ترین فعالیت این شرکت در زمینه اجرای پروژه های عمرانی دریایی از جمله؛ انواع اسکله های شناور و ماریناهای دریایی است که بهره گیری از تجهیزات تخصصی مهندسی مورد نیاز همچون بارج، یدک کش، جرثقیل و شمع کوب برای اجرای انواع عملیات عمرانی فراساحلی و ساحلی، شرکت مکین دریا قشم را به یکی از شرکت های پیشروی اجرای پروژه های عمرانی دریایی کشور تبدیل کرده است.

مدیرعامل شرکت “مکین دریا قشم” با اشاره به حضور فعال این شرکت در نمایشگاه های صنایع دریایی کشور گفت: در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی دریایی ایران در استان هرمزگان، آخرین توانمندی های این شرکت را در عرصه صنایع دریایی معرفی کردیم به گفته زارع، فعالیت های این شرکت با تمرکز بر توانمندی های ساخت اسکله های شناور آلومینیومی و فلزی و تجهیزات ناوبری مخابراتی به بازدیدکنندگان از سازمان های دولتی  و بخش خصوصی ارایه شد. وی افزود: تا پایان امسال، سه نمایشگاه دیگر در شهرهای تهران، کیش و قشم برگزار خواهد شد که این شرکت به عنوان نماینده ای از صنایع فعال منطقه آزاد قشم در این نمایشگاه ها حضور خواهد یافت.

شایان ذکر است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای سازمان شورای عالی صنایع دریایی، استاندار هرمزگان، فرمانداران و شمار دیگری از مقامات کشوری و نمایندگان اتاق بازرگانی کشورهای نروژ، عمان و قطر با حضور در غرفه “مکین دریا قشم” از تولیدات این شرکت بازدید کردند.

https://www.borna.news/fa/tiny/news-931146

حضور قدرتمند مکین دریا قشم در نمایشگاه دریایی بندر عباس iranimex

مهندس مهدی زارع اظهار کرد، مکین دریا قشم در نمایشگاه دریایی بندر عباس iranimex حضور قدرتمند ی داشت.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ شرکت فنی مهندسی و بازرگانی “مکین دریا قشم” به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه انتقال فن آوری های روز دنیا در زمینه تجهیزات و زیرساخت های دریایی و ساحلی، آخرین دستاوردها و توانمندی های خود را در زمینه توسعه و اعتلای صنایع دریایی ایران در بزرگ ترین غرفه این نمایشگاه به شرکت کنندگان داخلی و خارجی ارائه کرد.
در سال های اخیر در سواحل مختلف جهان، استفاده از اسکله های شناور به جای اسکله ها و موج شکن های ثابت به دلیل ارزان تر بودن، رایج شده است.
شرکت “مکین دریا قشم” با تولید انواع اسکله های شناور آلومینیومی، فولادی و بتنی در راستای عمل به فرمان مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی به بی نیازی کشور در این حوزه هزینه بر، کمک شایانی نموده است. اصلی ترین فعالیت این شرکت در زمینه اجرای پروژه های عمرانی دریایی از جمله؛ انواع اسکله های شناور و ماریناهای دریایی است که بهره گیری از تجهیزات تخصصی مهندسی مورد نیاز همچون بارج، یدک کش، جرثقیل و شمع کوب برای اجرای انواع عملیات عمرانی فراساحلی و ساحلی، شرکت مکین دریا قشم را به یکی از شرکت های پیشروی اجرای پروژه های عمرانی دریایی کشور تبدیل کرده است.
مدیرعامل شرکت “مکین دریا قشم” با اشاره به حضور فعال این شرکت در نمایشگاه های صنایع دریایی کشور گفت: در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی دریایی ایران در استان هرمزگان، آخرین توانمندی های این شرکت را در عرصه صنایع دریایی معرفی کردیم به گفته زارع، فعالیت های این شرکت با تمرکز بر توانمندی های ساخت اسکله های شناور آلومینیومی و فلزی و تجهیزات ناوبری مخابراتی به بازدیدکنندگان از سازمان های دولتی و بخش خصوصی ارایه شد.

لینک خبر/

مکین دریا قشم، گامی نو در صنایع دریایی کشور

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی کشور به مدت چهار روز در شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان با حضور شرکت “مکین دریا قشم” به عنوان یکی از شرکت های تحت حمایت سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، شرکت فنی- مهندسی و بازرگانی “مکین دریا قشم” به عنوان نماینده شرکت های صنعتی فعال در این منطقه آزاد، آخرین دستاوردها و توانمندی های خود را در زمینه توسعه و اعتلای صنایع دریایی ایران در بزرگ ترین غرفه این نمایشگاه به شرکت کنندگان داخلی و خارجی ارائه کرد.

این شرکت که سال 1389 کار خود را با هدف توسعه صنایع دریامحور و دسترسی به فناوری های روز در منطقه آزاد قشم آغاز کرد، هم اینک به عنوان نماینده انحصاری 18 برند بین المللی، در زمینه تامین تجهیزات، تأسیسات، خدمات دریایی و طراحی و اجرای زیرساخت های ساحلی و فراساحلی، فعالیت می کند.

مهدی زارع، مدیرعامل شرکت “مکین دریا قشم” با اشاره به حضور فعال این شرکت در نمایشگاه های صنایع دریایی کشور گفت: در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی دریایی ایران در استان هرمزگان، توانمندی های این شرکت را در عرصه صنایع دریایی معرفی کردیم.

وی ادامه داد:  تا پایان امسال، سه نمایشگاه دیگر در شهرهای تهران، کیش و قشم برگزار خواهد شد که این شرکت به عنوان نماینده ای از صنایع فعال منطقه آزاد قشم در این نمایشگاه ها حضور خواهد یافت.

به گفته زارع، فعالیت های این شرکت با تمرکز بر توانمندی های ساخت اسکله های شناور آلومینیومی و فلزی و تجهیزات ناوبری مخابراتی به بازدیدکنندگان از جمله، سازمان بنادر و سایر نهادهای دولتی و خصوصی ارایه شد.

شایان ذکر است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای سازمان شورای عالی صنایع دریایی، استاندار هرمزگان، فرمانداران و شمار دیگری از مقامات لشکری و کشوری با حضور در غرفه “مکین دریا قشم” از تولیدات این شرکت بازدید کردند.

استفاده از اسکله های شناور به جای اسکله ها و موج شکن های ثابت به دلیل ارزان تر بودن در سال های اخیر در سواحل مختلف جهان رایج شده است.

شرکت “مکین دریا قشم” با تولید انواع اسکله های شناور آلومینیومی، فولادی و بتنی گامی مهم در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب با هدف بی نیازی کشور در حوزه این صنعت هزینه بر، برداشته است.

اصلی ترین فعالیت این شرکت در زمینه اجرای پروژه های عمرانی دریایی از جمله؛ انواع اسکله های شناور و ماریناهای دریایی است که بهره گیری از تجهیزات تخصصی مهندسی مورد نیاز همچون بارج، یدک کش، جرثقیل و شمع کوب برای اجرای انواع عملیات عمرانی فراساحلی و ساحلی، شرکت مکین دریا قشم را به یکی از شرکت های پیشروی اجرای پروژه های عمرانی دریایی کشور تبدیل کرده است.

توان بالای مهندسی و اجرایی این شرکت در زمینه تامین انواع تجهیزات و سیستم های ناوبری، مخابراتی و الکترونیکی که مورد نیاز انواع شناورها است به همراه اجرای انواع پروژه های توسعه ساحلی، موجب شده تا طرح های بیشماری در محدوده آب های جنوبی و شمالی ایران از سوی سازمان های مهمی همانند بنادر و دریانوردی، شیلات ایران، مناطق آزاد کشور و … به شرکت مکین دریا قشم واگذار شود.

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی جمهوری اسلامی ایران با حضور بیش از  70 شرکت داخلی و نمایندگان اتاق بازرگانی کشورهای نروژ، عمان و قطر از تاریخ 5 تا 8 آذرماه در محل دایمی نمایشگاه های شهر بندرعباس برپا بود.

http://www.gallery.qeshm.ir/fa/newsbyid/4028

در راستای تحول فعالیت‌های تفریحات دریایی قشم انجام می‌شود:

یک اسکله تفریحی در جزیره قشم احداث می‌شود عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از ارائه تسهیلات نزدیک به صفر درصد برای ارتقای شناورهای تفریحی در جزیره قشم خبر داد. عبدالجواد کمالی در نشست با مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم و مدیرعامل شرکت مکین دریا با تاکید […]

یک اسکله تفریحی در جزیره قشم احداث می‌شود

عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از ارائه تسهیلات نزدیک به صفر درصد برای ارتقای شناورهای تفریحی در جزیره قشم خبر داد.

عبدالجواد کمالی در نشست با مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم و مدیرعامل شرکت مکین دریا با تاکید بر اهمیت ساماندهی قایق‌های تفریحی در این جزیره، گفت: ارائه این تسهیلات از محل وجوه اداره شده دولتی، صفحه جدیدی در بخش گردشگری قشم ایجاد خواهد کرد.

وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد قشم با ساخت اسکله تفریحی در بخش شرقی شهر قشم در مجاورت اسکله بهمن در نظر دارد با ساماندهی قایق‌های تفریحی، شرایط مناسب و ویژه‌ای را برای گردش‌های دریایی با استفاده از شناورهای تفریحی پیشرفته از طریق امتیاز تسهیلات یاد شده ایجاد کند.

به گفته کمالی، با نهایی شدن قرارداد ارائه خدمات تفریحات دریایی از سوی شرکت مکین دریای قشم به عنوان یک شرکت بومی و دارای رزومه موفق در نقاط مختلف کشور، شاهد تحول در فعالیت‌های تفریحات دریایی از شهر قشم به دو جزیره لارک و هرمز خواهیم بود.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی اسکله تفریحی شهر قشم و بهسازی ناوگان شناورهای تفریحی از بهمن ماه امسال شاهد ارائه خدمات به گردشگران و تقویت فعالیت‌های اقتصادی در جزایر قشم، لارک و هرمز خواهیم بود.

جزیره قشم با داشتن ظرفیت‌های مختلف گردشگری بویژه در بخش دریایی ازجمله جنگل‌های بی‌نظیر حرا و خلیج دلفین‌های آزاد، یکی از مهم‌ترین مناطق گردشگری جنوب کشور محسوب می‌شود.

نوشته در راستای تحول فعالیت‌های تفریحات دریایی قشم انجام می‌شود: اولین بار در رسانه مناطق آزاد. پدیدار شد.

لینک خبر/

بهر برداری از اسکله صیادی ریگو در قشم

اسکله صیادی ریگو قشم با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از  هرمزگان، اسکله شناور صیادی روستای ریگو قشم با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال با حضور قائم مقام سازمان شیلات ایران و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به بهره برداری رسید.

سیف‌الله حقیقی قائم مقام سازمان شیلات ایران گفت: اسکله صیادی ریگو قشم با هزینه ۱۳ میلیارد ریالی از محل اعتبارات پرورش ماهی در دریا سازمان شیلات کشور با هدف تسهیل در بخش پرورش ماهی و ایجاد زیرساخت مناسب برای صیادان منطقه، ایجاد شده است.

وی افزود: این اسکله صیادی با آب خور یک متر، طول ۴۰ متر و تحمل وزن ۵۰۰ کیلوگرم بر متر مربع، با توان و دانش متخصصین داخلی در شرکت مکین دریای قشم ساخته شده است.

حقیقی گفت: امسال در مجموع، ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث زیرساخت‌های تسهیل پرورش ماهی در دریا در کل کشور وجود دارد که ۱۳ میلیارد ریال آن به این اسکله تخصیص یافته است.

قائم مقام سازمان شیلات ایران افزود: تولید ماهی قشم تا افق سال ۱۴۰۰ باید به ۸۰ هزار تُن در سال برسد و ایجاد این اسکله، گامی در مسیر تحقق این هدف است.

حقیقی گفت: بنای ساخت یک اسکه دیگر به طول ۶۰ متر به وسیله شرکت نامبرده، در طرح توسعه منطقه ریگو دیده شده که در آینده‌ای نزدیک عملیاتی می‌شود

بنا به این گزارش تعداد هزار صیاد با ۱۵۶ قایق و ۱۲ لنج ماهیگیری در روستای ریگو قشم به کار صیادی مشغولند.

گفتنی است، تاکنون ۳۰ مجوز تولید و پرورش ماهی در دریا به ظرفیت ۶۲ هزار تن در استان هرمزگان صادر شده است و مستعدترین مناطق این استان برای اجرای طرح‌های پرورش ماهی در دریا قشم، بندرلنگه، جاسک، سیریک و پارسیان اعلام شده است.

https://www.yjc.ir/00TM6N