صبح امروز و با حضور قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران،رئیس سازمان منطقه آزاد قشم،مدیر کل شیلات هرمزگان،معاون آبزی پروری شیلات استان ،فرماندار شهرستان قشم رئیس شیلات شهرستان قشم و جمعی از صیادان و بهره برداران پرورش ماهی در دریا بندرگاه صیادی(موج شکن) ریگو اسکله شناور پشتیبان شناور های صیادی و مزارع پرورش ماهی در دریای این منطقه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان،در این مراسم قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه ظرفیت های صید و صیادی و همچنین آبزی پروی دریایی در استان هرمزگان می توانند به خوبی رونق تولید و توسعه را محقق سازند گفت:خوشبختانه کشور با وجود همه فشارهای بین المللی از توسعه خوب و روز افزونی در صنعت آبزی پروری بویژه پرورش ماهی در دریای و آبزی پروری دریایی برخوردار است.

دکتر سیف ا.. حقیقی با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه 200 هزار تن ماهی در این طرح در کشور تولید می شود، افزود : در این برنامه 28 سایت پرورش ماهی در کشور ایجاد می شود که هشت سایت در شمال و حدود بیست سایت در جنوب کشور است .

وی  با اشاره به اینکه حمایت  بیشتر از بخش خصوصی و تشویق و مشارکت جامعه صیادی برای همکاری در این طرح  از عوامل رونق بیشتر طرح پرورش ماهی در در دریا است تصریح کرد:بی شک هر زمانی که فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران اسلامی را می‌شماریم، باید نگاهی ویژه به ظرفیت آبزی پروری به‌عنوان قابلیتی مهم در استان‌های ساحلی و غیر ساحلی انداخت.

قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه بدیهی است که با افزایش جمعیت و کاهش سطوح خشکی قابل کشاورزی، آبزی پروری  دریایی راهی مطمئن بری تامین غذای جوامع انسانی می تواند باشد گفت:خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران به ویژه استان هرمزگان در این زمینه گامهای خوبی برداشته است.

در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه با نصب این اسکله شناور مشکلات صیادان و بهره برداران پرورش ماهی در دریای بندرگاه ریگو تا حد زیادی مرتفع گردیده است گفت: این اسکله علاوه بر ارائه خدمات صیادی به صیادان ریگو در پشتیبانی از سایت های پرورش ماهی در دریای منطقه هم نقش مهمی ایفا می کند.
محسن یکتاپور با بیان اینکه  توسعه و ارتقای کیفیت صید و صیادی و نشاط صیادان منطقه ، رونق تولید و پشتیبانی بهتر این بندرگاه از سایت های پرورش ماهی در دریا از اهداف مهم راه اندازی این اسکله شناور بوده است گفت: این اسکله شناور از محل اعتبارات سازمان شیلات ایران و طرح پروش های ماهی در در یای راه اندازی  گردیده است.
گفتنی است روستای ریگو از توابع بخش شهاب شهرستان قشم در جنوب ایران است.

لینک خبر/

دیدگاه ها غیرفعال است