به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمد‌مهدی برنجی با اشاره به فعالیت ۲۰شرکت تولیدی در حوزه ساخت تجهیزات دریایی در جزیره قشم بیان داشت: شرکت مکین دریا یکی از این شرکت‌های فعال است که موفق به ساخت و به آب‌اندازی ۶فروند اسکله شناور در مدت زمانی معادل هشت ماه و به ارزش ۳۶میلیارد ریال شده است.

وی ادامه داد: این اسکله‌ها از جنس فلز و دارای گرید‌A دریایی و به وزن ۳۳تُن، طول تقریبی ۲۰متر و عرض ۵متر و ارتفاع آب‌خوری معادل ۱٫۶متر دارند.

به گفته برنجی، این اسکله‌ها در ۶مرحله از مهرماه تا اردیبهشت‌ماه تحویل بنادر جاسک، لنگه، اسکله مسافربری شهید حقانی بندرعباس، چارک، اسکله مسافربری شهید ذاکری قشم و لاوان شده‌اند.

مدیر صنعت معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم بر فعالیت صنایع کشتی‌سازی و تجهیزات دریایی جزیره در جهت رونق تولید و اشتغال تاکید کرد و افزود: آخرین ساخته شرکت مکین دریا قشم، ۲۸اردیبهشت‌ماه از طریق اسکله بهمن جزیره قشم برای نصب در جزیره لاوان ارسال شد.

یادآور می‌شود، شرکت مکین دریا قشم از سال‌۱۳۹۶ با دریافت مجوز از منطقه آزاد قشم، در شهرک صنعتی طولا آغاز به کار کرده و هم‌اکنون برای ۵۵نیروی بومی جزیره اشتغال‌زایی نموده و با ساخت و صادر کردن محصولات خود، نقشی ارزنده در رونق اقتصاد و معرفی جزیره برعهده دارد.

لینک خبر/

دیدگاه ها غیرفعال است